Zmęczenie mięśni po wysiłku fizycznym - kiedy i dlaczego?
Podejmowane przez nas różnego rodzaju aktywności fizyczne w naturalny sposób angażują wszystkie nasze mięśnie. Nie tylko uprawiając profesjonalnie sport możesz odczuwać zmęczenie mięśni, także na co dzień, np. podczas pracy w ogrodzie, po długiej jeździe samochodem czy przy wchodzeniu/schodzeniu po schodach. To normalne zjawisko, które dotyka wszystkich z nas: ludzi młodszych, ale także starszych!
1. Co powoduje zmęczenie mięśni
Często nie mamy pojęcia, w jak zwykłych, codziennych czynnościach możemy obciążyć nasze mięśnie i doprowadzić do ich zmęczenia. Są to intensywne wiosenne porządki, gdzie często się schylamy i nosimy, przestawiamy rzeczy doprowadzając do mocniejszej pracy ud czy pleców. Spacery z wózkiem - pchanie go pod górę czy bujanie dziecka na huśtawce może wywołać zmęczenie mięśni ramion. Dłuższa wędrówka, praca w ogrodzie, a nawet domowe sprzątanie… Zmęczenie mięśni pojawia się przy prostych, codziennych czynnościach, podczas wykonywania ich w sposób powtarzalny, długotrwały lub nietypowy.
2. Zmęczenie mięśni - typowy objaw
Zmęczenie mięśni to ich fizyczne osłabienie. Skutkuje ono spadkiem napięcia, skurczami, drżeniem, a także nieprzyjemnym, przeszkadzającym w normalnym funkcjonowaniu uczuciem. Zmęczenie mięśni może dotknąć większości miejsc naszego ciała: ud, ramion, stóp, pleców… W zależności od rodzaju aktywności fizycznej i jej intensywności, każdy mięsień może podlegać zmęczeniu o różnym natężeniu.
W takich sytuacjach warto zastosować Arnicreme® - przyspieszy regenerację zmęczonych mięśni po wysiłku fizycznym.